»Praviloma pa mnenja k takšnim zakonom sprejema upravni odbor ZZZS-ja in skupščina ZZZS-ja.«
»Želimo zavodu omogočiti bolj fleksibilno in aktivnejše kupovanje zdravstvenih storitev.«
»Želimo priti do učinkovitejšega načina upravljanja zavoda, ki upravlja ogromno količino denarja.«
»Upravljanje zavoda je zelo kompleksna stvar, kar ena oseba težko vodi.«
»Predlog po njihovem ne upošteva načela, po katerem prispevke za zdravstvo, upravljajo reprezentativni predstavniki vplačnikov.«
»Predlagane spremembe namreč tudi po njihovih opozorilih prinašajo občutno dodatno finančno breme za ZZZS, finančne posledice pa so nerealno ocenjene.«
»Na neki način menimo, da sta zakona siamska dvojčka. Če vpeljemo digitalizacijo v slovensko medicino in v slovenski zdravstveni sistem v celoti, je treba tudi sprejeti strukturne spremembe na ZZZS-ju, da bo zadeva v celoti implementirana.«
»Vlogo aktivnega kupca ZZZS-ja brez možnosti vsebinskega nadzora nad izvajanjem storitev, brez možnosti sankcioniranja si težko predstavljam. Ta del je treba dodelati.«
»Tudi če bi to odpravili, je tu vprašanje obstoja izvajalcev za dolgotrajno oskrbo. Zakon trenutno predvideva, da mora ministrstvo izdati dovoljenja do konca marca, nato pa imajo izvajalci še tri mesece časa, da se vpišejo v register. Tudi če imamo možnosti, da podelimo pravico do dolgotrajne oskrbe, kje jo bodo osebe izkoristile?«
»Gre za povsem očitno maščevanje sindikatom za javno izraženo kritiko vlade zaradi ignorance socialnega dialoga pri pripravi in sprejemanju zakonodaje, gre za maščevanje skupščini ZZZS-ja kot najvišjemu organu upravljanja zdravstvenega zavarovanja za odklonilno stališče do predloga socialne kapice in ne nazadnje za željo omejitve avtonomije ZZZS-ja.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju